Jak začít

Tento článek obsahuje knihy, které vám pomůžou při začátcích s Javou.

Rád bych zde preferoval knížky před ebook-y. Osobně vidím přednost papírových knih sloužících k účelům studia především v možnosti jednoduchých poznámek, vpisků a zakládání oblíbených partií. Oblast si pak můžete rychle otevřít a znovu si přečíst požadovanou kapitolu pro objasnění něčeho, co potřebujete. Budete je mít při ruce a můžete si je nosit při sobě.

Jako první krok na úvod do Javy zde velmi rád uvedu knížku od Pavla Herouta, „Učebnice jazyka Java„, zkratkou též UJJ1. Je volně k sehnání na na stránkách KOPP.cz. Knížky P. Herouta jsou založené především na ukázkových příkladech, díky kterým jednoduše pochopíte to, co nepochopíte z výkladového textu. Téměř každá kapitola je zakončena úlohami, kterými si zopakujete naučené. Naleznete v ní úplné začátky, ale jsem si jist, že se do ní později po přečtení ještě určitě ne-jednou podíváte. Je několikrát upgradovaná, takže se nemusíte bát, že v ní naleznete něco, co se už nedá použít.
Učebnice jazyka Java

Já osobně jsem jako druhou knihu četl druhý díl: „Java – grafické uživatelské prostředí a čeština„, to jest: UJJ2. Kdybych jí měl stručně uvést, řekl bych o ní, že vás naučí především základy o grafickém prostředí Javy, jenže ty jsou dvě. Druhé (novější – efektnější) je Swing a první (starší a vzhledově snadnější) právě AWT, které vás tato knížka učí. Swing je s AWT z části schodný a lze se ho doučit např. přímo při programování, jelikož po pochopení základů AWT, by s ním neměly být problémy. Obecně platí, že jeho možnosti jsou širší.

Třetí a zároveň poslední od pana Herouta k Javě je „Java – bohatství knihoven„, tj.: UJJ3. Tuto knížku jsem nečetl, a nemohu ji posoudit.

Java - bohatství knihoven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.