Raspberry PI – Externí vývojová deska na GPIO

V tomto článku představím svoji vývojovou desku pro Raspberry PI a uvedu odkazy na některé internetové stránky, které se při experimentování s RasPI hodí.Na stránkách astromik.org se mi zalíbil koncept externího ovladače RPI, měl připraveny další aplikace na GPIO, proto jsem jich pár vyvedl na vývojovou desku. Použil jsem univerzální předvrtanou z tvrzeného papíru. Levně je lze sehnat na Ebay.com. Za cca 28 Kč jsem jich měl 10.

Moje Malina vypadala takto:

Načítá se

Vzhled RasPI po připojení vývojové desky

Na desce v základu v podstatě běží skript ze stránky astromik.org. K desce jsou připojena navíc dvě tlačítka. Jedno je zatím bez funkce, poslední tlačítko slouží pro restart zařízení. U revize 2 je restart bezpečnější, deska má na něj speciální piny. Návod na jejich použití najdete zde. Pro revizi 1 existuje řešení vytvoření krátkého zkratu mezi GPIO piny 5V a GND stiskem tlačítka.

Na pin GPIO4 jsem připojil nejdříve sensor D18B20, který je vidět na fotce výše, poté jsem připojil i DHT11. Teplotní sensor lze zprovoznit dle návodu na astromik.org. Sensor DHT11, který poskytuje méně přesná data o teplotě, ale navíc i data o vlhkosti vzduchu jde zprovoznit podle návodu od Adafuit.com. Oba mohou běžet paralelně na GPIO4.

Další stránkou zabývající se projekty pro RPI je raspberrypi-spy.co.uk.

Pro  připojování  periferií k GPIO se hodí tato stránka, kde najdete přehledně popsané výstupy GPIO pro různé verze sestavení RPI.

Má testovací data jsou veřejně dostupná zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektronika se štítky , a jeho autorem je fojjta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *